Choď na obsah Choď na menu
 


Závislosť od internetu a počítaču

29. 1. 2011

 

Obrázok

 

Tak toto je silná káva pre nás všetkých. Závislosť sa týka dnes veľa ľudí. Ale aký je rozdiel medzi závlislosťou od internetu a počítačov?

Závislosť od počítaču:

Ľudia trpiaci touto závislosťou sú závislí na videohrách. Proste dokážu sa vžiť do postavy a prežívať s ňou dej. Je to neuveriteľné ale je to krutá realita. Vžijú sa úplne do deja a často si myslia že sú naozaj postavami za ktoré hrajú. Takéto hry môžu byť akékoľvek na svete. Jediné čo robia je, že rozprávajú o svojej hre. Ako hrali, čo hrali, ako ďaleko sa dostali. Zaujímavými hrami sú hry cez internet. Je to niečo medzi závislosťou od internetu a počítaču. Keď padne server alebo internet sú schopný rozbiť celý počítač. Medzi takéto hry patria: Half-Life,Counter Strike,Lineage 2, World of Warcraft a podobné hry ktoré sa hrajú cez internet a vytváte im vlastnosti a vylepšujete ich. Pri takýchto závislákoch počujeme len: "Počky, napíšem úlohy,pripravím sa do školy,spravím level a vylepším zbraň."Samozrejme sú navýkové hry aj ako: Sims,Harry Potter,FarCry,Need for speed a iné hry kde sa vieme vžiť do postáv. Teraz sa pýtate že čo je to blbosť pri týchto hrách. Nie je to žiadna blbosť! Preberme si to teda:

Sims:

S postavou ste ako jedna osoba. Hráte sa na ňu a tvárite že sa rozpráva s iným kamarátmi a podobne.

Harry Potter:

Kamarát vlastní túto hru a drtí ju až do noci. Toež sa tu dá vžiť do deja a hrať sa na ozajstného kúzelníka.

FarCry:

Zaujímavá a dobrá strielačka. Proste tiež návyková. Cítite sa akoby na vás útočili tie príšery a podobne.

Need for speed:

Pri tejto hre sa nedá vžiť do deja, ale do postavi áno. Pamätám si ako sme to s kamarátom hrávali. Viem že do každej zákruty sa nakláňal aj on.

 

 Závislosť od internetu:

Všetko to začína tým, že nám namontujú internet. Najskôr je to neškodné. Občasné sedenie pred pc. Ale potom to príde. Zabudneš sa kontrolovať čo sa jedná o čase. Dlhé sedenie do noci sa predĺži až tak, že jediná dôležitá vec v tvojom živote je pc. Bez neho nedokážeš vydržať. Neustále sa hrajkáš po internete,píšeš si,beháš po twitteri alebo nejak tak. Zmysel tvojho života je len počítač.

Spoločné znaky:

Tieto dve veci majú niečo aj spoločné. Nevieš sa dočkať kedy skončí škola a ty si sadneš pred počítač. Prídeš domov, prezlečeš a už sedíš pred počítačom. Nevieš sa od neho odtrhnúť natoľko, že pred ním dokonca aj ješ. Dokonca, ak ti tvoji kamoši chcú pomôcť od tejto zákernej choroby, nahneváš sa na nich a stratíš ich. Niektorý by vedeli pre to aj zabíjať. Takže jediný tvoji kamaráti sú na internete.Proste tvoj život nemá zmysel ale ty si to nemyslíš. Závislí ľudia sľubujú seba a svojmu okoliu že sa toho zbavia ale nedokážu to. 

Ako to riešiť?

Zdôver sa niekomu. Nejakému kamarátovi (ktorých už nemáš) alebo rodine. Hlavne nie nejakému ďalšiemu závislákovi ktorý je na chate od 21 do 9 rána. Ten by ti poradil aby si nič nerobil.

Napíš si zoznam vecí ktoré si stratil kvôli počítaču.

Urob si nejakú zdĺhavú prácu. Ako sú napríklad puzzle alebo nejaké vystrihovačky. Kresli,proste rob čokoľvek aby si zabudol na počítač.

Skráť čas pred počítačom. Nastav si budík (hodina a pol je tak akurát) a keď ti zazvoní ihneď vypni počítač.

ak ti už ani toto nepomôže tak navštív psychológa.

Ale jedno si pamätaj. Závislosť od počítaču je ťažká. Lieči sa tak ťažko ako závislosť od alkoholu alebo nikotínu. Nevyliečiš sa zo dňa na deň. Trvá to dlhú dobu. Omnoho dlhšie než si si navykla.

Dúfam že som pomohla :)

zdroj: devil-girl.estranky.sk  By Niki

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

závislosť

(Viká, 31. 1. 2011 14:19)

super článok

aj ja :(

(bimba, 30. 1. 2011 15:42)

ja som na pc furt! a nechce sa mi to liecit :D ale fest dobrý článok!!!!

bohužiaľ

(Niki, 30. 1. 2011 11:06)

no bohužiaľ ja áno ale nie všetkými príznakmi ale snažím sa to liečiť

............

(EwuSh, 30. 1. 2011 9:42)

Na 110% kním nepatrým