Choď na obsah Choď na menu
 


Zlomené srdiečko

13. 2. 2011

 

Dal ti kopačky? Povedal ti že sa mu nepáčiš? Alebo niekoho má? Všetky tieto veci musíme pretrpieť. Ale čo robiť ak nám nejaký chalan zlomí srdce? Ako naňho zabudnúť?

Porozprávaj sa

Povedz to svojej kamoške. Určite si nájde nejaký čas a bude sa ti snažiť pomôcť. Možno ťa zoberie na nákupy alebo na zmrzku. A možno si urobíte pyžamovú párty a proste zabudnete.

Odreaguj sa

Jednou z najúčinnejších metód je, odreagovanie. Chyť papier a nakresli si ho. Teda myslím karikatúru. Potom ho trhaj,máčaj vo vode a rob podobné veci. Možno ti to pomôže a bude ti lepšie.

Skús zabudnúť (iba ak má niekoho iného)

Povedz si že ťa nezaujíma. Skús zabudnúť, aj keď to je ťažké ale za pokus to stojí.

Poobzeraj sa po niekom inom

Nájdi si niekoho iného. Uvidíš že si nájdeš aj niekoho krajšieho a lepšieho, niekoho kto by ťa mal naozaj rád.

Choď von

Prevetraj sa. Choď von so psíkom. Proste choď na vzduch.

Zmeň Imidž

Choď na pedikúru alebo ku kaderníčke. Dopraj svojmu telu nový vzhľad. Možno nakoniec aj oľutuje že ťa odkopol alebo nechcel.

Poplač si

Určite si teraz hovoríš že je to blbosť. Ale nedrž to v sebe. Potom si len pod tlakom a ešte viac sa stresuješ. Poplač si a možno ti to pomôže.

Hudba

Účinným liekom je aj hudba. Zlož nejakú pesničku. Rozchody a zlomené srdce, je práve najlepšia múza na skladanie piesní. Alebo si jednoducho nejakú pesničku vypočuj. Nejakú kde sa tiež vyjadrujú takéto pocity Napr. Beyonce- Broken Hearted girl, Evanescence- My immortal

Nepi alkohol,nedroguj,nefajči!

Len preto že sa mu nepáčiš,odkopol ťa alebo ani nevie že existuješ, tak nezačni drogovať,piť alkohol a ani fajčiť! Uvedom si že je strašný debil, keď nechcel niekoho úžasného a výnimočného ako si ty. Teraz si hovoríš to nie je pravda. Ale je. Každý človek na svete je iný a tým spôsobom je aj výnimočný. Takže si láskavo neubližuj kvôli nejakému idiotovi!

Neobviňuj sa

Neopakuj si že je to tvoja vina. Je to už úplne jedno, prečo sa to skončilo a koho to bola vina. Rozhodne nie tvoja. Možno to len neiskrilo tak, ako malo.

Neprejedaj sa

Neprejedaj sa! Mohlo by ti to len uškodiť. Bolelo by ťa aj brucho a srdce. A možno by si pribrala. Prejedať sa nie je zdravé!

Neubližuj si!

Pod tým som chcela povedať, aby si sa nerezala, nemlátila a nerobila nič podobné. A už vôbec aby si premýšľala nad tým, že sa zabiješ!

By Niki/devil-olca.tk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dakujem

(stanka, 15. 12. 2013 0:24)

poplakala som si a pomohlo mi to a po 2 mesiacoch sa pi ospravedlil a sme priatelia

;´) Je to niekedy aj tak

(EwuSh, 14. 2. 2011 14:19)